V pátek 6. 12. bude bazénové centrum otevřené pouze do 14.00 hod.
×
Menu

Prosincová otevírací doba bazénového centra

  • soboty jen po předchozí domluvě pro objednané zákazníky
  • od 21. 12. 2024 do 5. 1. 2025 zavřeno

Je možné, aby i v českých podmínkách existoval venkovní celoroční bazén?

Když se řekne bazén na zahradu, většina lidí si představí koupačky, opalování na lehátku vedle bazénu nebo bazénové party. Ale jen na pár měsíců v roce. A co kdybychom vám řekli, že i v českých podmínkách existuje něco jako venkovní celoroční bazén?

Koupací sezóna se v nezakrytém zapuštěném bazénu pohybuje kolem 72 dní v roce. Stačí přidat zastřešení bazénu a sezóna vodních radovánek se rázem prodlouží na víc než půl roku, s tepelným čerpadlem navíc se budete moci koupat 8 měsíců a když počasí dá, tak i déle

Proč uvažovat o celoročním bazénu?

Možná vás napadá, proč se vůbec snažit o celoroční bazén. Jedním z argumentů může být to, že užívat si, plavat, rehabilitovat nebo se lehce otužovat nejspíš nechcete jen v létě. Zimy v Česku tomu navíc nahrávají, poslední roky totiž rozhodně nevypadají jako z obrazů Josefa Lady. 

Jaké technologie vám pomůžou, abyste se mohli koupat celoročně?

1. Zastřešení bazénu

Zastřešení je jedno ze základních opatření pro udržení tepla v bazénu. Existuje spousta druhů bazénového zastřešení, pro celoroční koupání je vhodné vysoké. To totiž umožní, abyste až k bazénu přišli oblečení, v teple a suchu se svlékli a skočili do vody. A až se vykoupete, zase budete mít možnost se v suchu a teplejším prostředí obléknout.

2. Krycí plachta na bazén

Jestli máte ambice využívat bazén i v zimě, rozhodně ho i přes zastřešení vybavte krycí plachtou, bazénovou bublinkovou fólií nebo lamelami. Zakrytá voda bude pomaleji ztrácet teplo, což bývá problém především během podzimních a zimních nocí.

3. Tepelné čerpadlo

Tepelné čerpadlo dokáže provoz bazénu prodloužit až na 8 měsíců v roce, pokud je teplá zima, můžete se díky němu koupat celoročně. Pro ohřev využívá energii z okolního vzduchu, s klesajícími venkovními teplotami je energeticky náročnější. V chladnějších zimách dojdete snadno k závěru, že je lepší bazén zazimovat, než abyste ho udržovali v provozu.

4. Tepelný výměník

Pokud máte bazén poblíž domu, můžete pro ohřev bazénu využívat i teplo z domácího krbu nebo kotle pomocí tepelného výměníku. Prostě jen přidáte další okruh pro ohřev a technologie se o teplou vodu v bazénu postará.

Když na to přijde, dokážete v bazénu udržet příjemně teplou vodu po celý rok. Efektivita vytápění a to, zda se bazén vyplatí provozovat celoročně ale záleží především na počasí. V případě, že v průběhu zimy klesnou teploty pod bod mrazu, přikláníme se spíš k tomu venkovní bazén zazimovat a těšit se na něj zase zjara.

 

Zkušenosti našich zákazníků

“Největší radost mám, když tam řádi děti. A já teda řádím s nima!”
manželé Hanušovi

“Mám rád tam jen tak ležet, poslouchat muziku, koukat na děti a relaxovat.”
Pavel Světík

”Nejradši mám když je tam plno. A můžu tam blbnout s dětma.”
Radek Matys

“Když si tam člověk vleze, tak zapomene na starosti. Je to fakt relax.”
Roman Bicek

Bazénové centrum

  • Experti plně k dispozici. Pro vás.
  • 15 bazénů k prohlédnutí a vyzkoušení.

Naplánujte si návštěvu

Nezávazná poptávka

  • V klidu nám napište po jakém bazénu toužíte
  • Nabídka do 2 pracovních dní

Poslat poptávku

Online schůzka

  • VIP péče v pohodlí vašeho domova
  • V den a čas, kdy se vám to hodí

Rezervovat termín





Sdílejte článek s přáteli sdílet sdílet


Další podobné články